Aktualności
Dzień Flagi

Dzień Flagi

Dnia 29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Flagi, Dnia Pracy oraz 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🇵🇱. Uczniowie klasy IVa oraz IVb poprzez montaż słowno-taneczno-muzyczny starali się uzmysłowić młodszym kolegom jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Wolność, Naród, Ojczyzna i Patriotyzm.

Czytaj dalej
Świąteczna Majówka

Świąteczna Majówka

Świąteczna Majówka czyli znane i nieznane święta majowe 🇵🇱. Pod tym hasłem odbyła się na os. Słonecznym uroczystość szkolna z udziałem uczniów klas V-VIII. Wspólnie przyjrzeliśmy się bliżej świętom majowym i sposobom ich świętowania. Uczniowie z klasy Va i VI Victoria Mattern, Wiktoria Kania, Izabela Sajda, Maria Wiśniewska, Staś Zagórski i Adam Wojda wprowadzili wszystkich

Czytaj dalej
Gramy dla Ziemi

Gram dla Ziemi

Grę „Gram dla Ziemi – Inwestuję w naszą Planetę” wygrali uczniowie z Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Św. Drugie miejsce zajęła Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys, trzecie Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach.

Czytaj dalej
Złote Szkoły NBP

Złote Szkoły NBP

W dniu dzisiejszym odbyła się finałowa gala II edycji ogólnopolskiego konkursu ZŁOTE SZKOŁY NBP, której hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Bezpieczni w finansach osobistych”. Uroczyście oznajmiamy, że po raz drugi uzyskaliśmy tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY oraz II miejsce w kategorii „Lekcja z ekonomią”. Ciężka praca naszych uczniów i nauczycieli została nagrodzona.🏆🥈👏 https://www.nbp.pl/edu…/zloteszkoly/nagrody_II_edycja.html

Czytaj dalej
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Spokoju w sercu i pokoju na świecie. Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy KZE ☺️.

Czytaj dalej
Certyfikat Jakości Kształcenia

Certyfikat Jakości Kształcenia

🇬🇧 Z dumą informujemy, że nasza szkoła została nagrodzona Certyfikatem Jakości Kształcenia Języka Angielskiego w uznaniu za systematyczne, wieloletnie wdrażanie innowacyjnej technologii – Insta.Ling. 🙂Codzienna praca uczniów klas IV, V, VII i VIII przynosi wymierne efekty 🎉👏. Good job Students! 🙂👍

Czytaj dalej
Bezpieczeństwo finansów osobistych

Warsztaty NBP

Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 marca w ramach udziału w konkursie NBP poprowadzili warsztaty na Uniwersytecie Trzeciego Wieku mieszczącym się w WSBiP. Warsztaty dotyczyły „Bezpieczeństwa finansów osobistych”. Uczniowie spisali się na medal🏅❤️! Słuchacze uniwersytetu byli bardzo zadowoleni ❤️👍.

Czytaj dalej

STEAM – projekt

Uczniowie klas VII w ramach projektu STEAM na zajęciah z informatyki, tworzyli wizualizacje oczyszczalni przydomowych. Wykazali się kreatywnością i stworzyli ciekawe projekty.

Czytaj dalej

Dzień Kobiet w KZE

Dziś Miedzynarodowy Dzień Kobiet, w związku z tym w naszej szkole świętowały Kobiety- te młodsze i te starsze 😉. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zadbał o słodycze i samodzielnie wykonane przez uczniów kwiaty 😊.

Czytaj dalej
Żołnierze Wyklęci

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klas VIII przygotowali uroczysty apel. Przypomnieli nam wszystkim o ludziach, którzy mimo prześladowań oraz śmiertelnego zagrożenia ze strony okupanta walczyli o wolność naszej Ojczyzny – Polski 🇵🇱.

Czytaj dalej