Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

29 września 2016 r. utalentowani sportowo uczniowie z naszej szkoły,  z klasy : IV, V i VI wzięli udział w zawodach sportowych – Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Ostrowcu.

Zmagania sportowe odbywały się w Ośrodku Rekreacyjnym – GUTWIN. Dziesięcioosobowa sztafeta dziewcząt rywalizowała sportowo z uczennicami z innych szkół na dystansie 800 metrów. Chłopcy biegali na dystansie 1000 metrów.

Niedaleko podium uplasowały się nasze dziewczęta, które zajęły IV miejsca wśród drużyn szkół podstawowych z Ostrowca Świętokrzyskiego . W powiecie nasze dziewczęta zajęły VI miejsce na osiem zespołów biorących udział w zawodach.

W skład drużyny dziewcząt wchodziły: Zofia Kowalska, Monika Lesicka, Julia Federak, Gabriela Karolczak, Natalia Szymczyk, Natalia Łebek, Natalia Ziółkowska, Veronica Liwara, Nadia Szerścień oraz Natalia Pastuszka. Sztafeta chłopców uplasowała się na IX miejscu.

Słowa uznania należą się naszym drużynom za ambicje i sportową walkę.

Opiekę nad uczniami biorącymi udział w zawodach sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Łukawska – Wielguszewska i Krzysztof Gacek.