O nas

Witamy na stronie internetowej Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Opierając się na słowach św. Jana Pawła II:

„W wychowaniu chodzi o to ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, ażeby umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich”.

jako szkoła pragniemy ukształtować człowieka kochającego Boga i bliźniego, wszechstronnie uzdolnionego, o pięknym i szlachetnym sercu.

Wszyscy wychowujemy i jesteśmy wychowywani, gdyż nauczając innych, uczymy się sami.

„Nie ma nic ważniejszego niż sztuka wychowywania”. św. Jan Złotousty

„Jeżeli młodzież będzie właściwie wychowana zapanuje porządek i moralność w rodzinie i narodzie…” św. Jan Bosko

klasa2Dziś wiele dzieci wzrasta w społeczeństwie, które zapomina o Bogu i o naturalnej godności człowieka. Dlatego pragniemy aby dzieci uczęszczające do naszej Szkoły wyniosły z niej nie tylko wszechstronną i gruntowną wiedzę, lecz również podstawowe zasady moralne, gdyż sama wiedza bez zasad błądzi i szkodzi.

Edukacja w naszej Szkole to podróż w wyjątkowy świat mądrości, dobroci, wiedzy i miłości pod Skrzydłami Opatrzności Bożej, z ludźmi, którzy nie boją się wyzwań, poświęceń i gotowości do dawania siebie…bo miłość pomnaża się przez dawanie!

To wszystko czynimy dla dobra samych dzieci, ich rodzin, społeczności lokalnej, Ojczyzny a w konsekwencji całego świata! Jedna iskierka może zapalić rozpalić wielki ogień. Pragniemy, by nasi uczniowie stawali się takimi zarzewiami mądrości, dobra, wiary, kreatywności i radości gdziekolwiek udadzą się w dorosłym życiu, pamiętając skąd wyszli i dokąd zmierzają…

Tylko siła pracy i ofiary może zbawić tak człowieka jak i naród,
byle praca płynęła z miłości obowiązku,
ofiara zaś, z miłości Boga i bliźniego.”  – św. Zygmunt Szczęsny Feliński

Profesjonalna, oddana kadra pedagogiczna – czyli autentyczni przewodnicy, atmosfera wsparcia, zrozumienia i wymagań stawianych z miłością – czyli atmosfera domu,i wiara, która pomaga przenosić góry – to my i nasza Szkoła!

ŚWIETLICA SZKOLNA

Zapewniamy opiekę zarówno przed, jak i po lekcjach, dzięki działającej świetlicy szkolnej

STOŁÓWKA SZKOLNA

Dzieci w szkole mogą zjeść dobry domowy obiad, na stołówce szkolnej

POMOCE DYDAKTYCZNE

Pomoce dydaktyczne znajdujące się w każdej klasie ułatwiają dzieciom zdobywanie i utrwalanie wiedzy

DOGODNA LOKALIZACJA

Duży parking samochodowy oraz pobliskie przystanki autobusowe ułatwiające dojazd do szkoły

Szeroka oferta

W naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój uczniów. Zależy nam aby dzieci z naszej szkoły wyróżniały się na tle swoich rówieśników nie tylko posiadaną wiedzą, ale i kulturą osobistą.

EDUKACJA

Zależy nam na tym, aby wiedzę którą otrzymają nasze dzieci umiały wykorzystać w codziennym życiu. Staramy się stosować jak najlepsze i nowatorskie metody nauczania. Nasze sale wyposażone są w nowoczesny i profesjonalny sprzęt, który w kreatywny i łatwo przyswajalny sposób ma ułatwić dzieciom zdobywanie wiedzy

GRY I ZABAWY

Uczniowie mają moźliwość rozwijać się poprzez zabawy i gry edukacyjne podaczas lekcji, na świetlicy jak również poprzez szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.

POSIŁKI

Ze stołówki szkolnej uczniowie korzystają podczas długich przerw. Zależy nam na tym, aby nasza kuchnia była zdrowa i jak najbardziej przypominała domowe jedzenie. Obiady są jednodaniowe, zupa lub drugie danie z możliwością dokładek i  z dużą ilością surówek.

Nasza Misja

Każdy nauczyciel pracujący w naszej szkole jest odpowiedzialny za dzieło wychowania. Nauczyciele wychowują nie tylko słowem, ale przede wszystkim swoją osobowością. Jako ludzie głęboko wierzący pragną ukazywać i wprowadzać uczniów w świat wartości ewangelicznych.

Zależy nam na tym, aby dzieci uczące się w naszej szkole wzrastały w atmosferze wzajemnej życzliwości i zaufania.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze nauczycieli staramy się zapewnić naszym uczniom wysoki poziom nauczania.

Sale lekcyjne wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt multimedialny i inne pomoce dydaktyczne. Mamy małe oddziały klasowe.

Zapewniamy dzieciom dodatkową opiekę na świetlicy szkolnej od godz. 6.45 do godz. 16.30.

Uczniowie mają możliwość rozwijać się poprzez zabawy i gry edukacyjne podczas lekcji, na świetlicy jak również poprzez szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.

Podczas roku szkolnego organizujemy różne imprezy okolicznościowe: Dzień Patrona, Dzień Babci i Dziadka, Mikołajki, Dzień Sportu, Dzień filmu i książki, Dzień Rodziny, Dzień regionalny.

Dzieci codziennie mogą skorzystać ze stołówki szkolnej, gdzie mogą zjeść pyszny obiad z dokładkami z dużą ilością surówek.

Zależy nam na tym, aby nasza kuchnia była zdrowa i jak najbardziej przypominała domowe jedzenie.

Nasze posiłki są zawsze ciepłe, zdrowe i tanie.

Co rodzice sądzą o naszej szkole

Uważamy, że szkoła spełnia nasze wymagania wobec poziomu nauczania i wizji wychowania w wierze katolickiej

— Rada Rodziców