Bal Wszystkich Świętych

WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W… OSTROWCU!

Muzyka, roztańczeni święci, uśmiechnięte twarze – samo Niebo na chwilę zagościło
w naszej szkole w Ostrowcu Św. A to wszystko po to, by przybliżyć dzieciom oraz przybyłym gościom życie i działalność świętych.

W oczekiwaniu na zbliżający się ważny dla wszystkich katolików dzień Wszystkich Świętych, już 27 października w murach Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Ostrowcu Św. odbył się niezwykły bal – Bal Wszystkich Świętych.

Przygotowały i poprowadziły go: Angelika Szczepanowska, która osobiście wcieliła się
w postać Św. Jadwigi, Katarzyna Rokośna, która wystąpiła jako Św. Katarzyna ze Sieny oraz Monika Wielgus w stroju również swojej imienniczki Św. Moniki. Imprezie przewodniczyło hasło: „Święci zawsze są dla nas szkołą pięknych postaw miłości”. Swoją obecnością zaszczycili nas radni miasta: Marta Woźnika – Kuzdak, Andrzej Pałka, radni powiatu – Agnieszka Rogalińska i Halina Sławek. Nie zabrakło również przedstawicieli mediów – pani Anny Mroczek z Gazety Ostrowieckiej.

Bal rozpoczął się uroczyście – tańcem polonezem, zaprezentowanym przez każdą klasę. Kolejnym punktem uroczystości był fascynujący pokaz mody świętych. Uczniowie wystąpili
w niemal identycznych strojach, w jakich są oni przedstawiania znanych nam obrazach. Osoby, które zaprezentowały najlepsze stroje zostały wyróżnione. Spośród „Plejady Świętych” jury wybrało Wiktorię Kanię i Jana Karbowskiego z klas I-II oraz Oliwię Kolasa i Jakuba Orłowskiego z klas III-VI.

Niezapomnianym punktem programu był również konkurs wiedzy o „Świętych”. Uczestnicy (po 2 osoby z każdej klasy) byli wyjątkowo dobrze przygotowani. Ostatecznie wygrali uczniowie klas II – Julia Chachuła i Julia Pasterczyk oraz uczniowie klasy V – Zofia Świstak
i Kacper Smoliński. Po tym emocjonującym quizie uczniowie starszych klas odegrali scenkę pt.: „Gdzie jest Św. Józef”.  Kulminacyjnym punktem balu był wspólny taniec – belgijka.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność i zaangażowanie w organizację naszego balu.

„Święci to najdoskonalszy przykład życia przepełnionego Miłością, wzorujmy się na nich – by świętość była również naszym udziałem…”