Czas na ferie.

    Rozpoczęły się ferie, długo oczekiwany przez wielu, czas odpoczynku. Nie tak dawno zaczynaliśmy  rok szkolny, a tu już I półrocze za nami 🙂 . Zbierajmy więc siły na kolejne dni nauki. Wszystkim dzieciom życzymy udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii. Pamiętajmy o tym, aby odpoczywać w rozsądny sposób.

Kilka ważnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii zimowych:
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie wiadomo, jak gruba i wytrzymała może być tafla lodowa.Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk
– miejsc do tego przeznaczonych.

2.Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych! Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

3.Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie! Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

4.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

5. Dbaj o zdrowie. Pamiętaj, aby ubierać się stosownie do temperatury panującej na dworze.