Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej

Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej

Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej
pod honorowym patronatem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza
Ostrowiec Świętokrzyski
06.10-13.10.2019r.

Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się w niedzielę 6 października w kolegiacie ostrowieckiej Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, w oprawie muzycznej chóru parafialnego „Michael” pod dyrekcją Ewy Jurkowskiej-Siwiec. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się koncert pt. „Najpiękniejsze pieśni” z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, wybitnego polskiego kompozytora. W koncercie usłyszymy Urszulę Kryger, wybitną polską śpiewaczkę, wielokrotną laureatkę nagród polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyki”, dysponującą rzadkiej urody mezzosopranem lirycznym. Artystce będzie towarzyszyć Orkiestra Kameralna „Polish Camerata” pod dyrekcją Marka Głowackiego. O godz. 21.00 w kolegiacie będzie Apel Jasnogórski z całonocną modlitwą różańcową (o godz. 24.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych). Zapraszamy wspólnoty duszpasterskie oraz wiernych ostrowieckich parafii.
W poniedziałek 7 października o godz. 10.30 i 12.00 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia przy ul. Iłżeckiej 47 będzie miejscem audycji słowno-muzycznej dla dzieci i młodzieży: „Życie i twórczość polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki”. Po południu, o godz. 17.00, w auli WSBiP zostanie wyświetlony film o kardynale Adamie Kozłowieckim „Książę Kościoła”. Po filmie zaplanowany jest panel dyskusyjny z Pawłem Zarzyckim – autorem, twórcą filmów misyjnych.
We wtorek 8 października w sali „Michael” domu parafialnego przy ul. Okólnej 19 od godz. 10.00 będzie można oglądać wystawę rzeźb Eugeniusza Cierluka „Pod skrzydłami aniołów” oraz wysłuchać kierowanego do młodzieży wykładu psycholog Elżbiety Helickiej „Rodzina jutra, czyli jaka?”. Po południu, o godz. 16.00, w holu głównym WSBiP zostanie otwarta wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt.: „Igłą malowane”. Natomiast godz. 19.00 w kościele pw. św. Kazimierza na os. Pułanki odbędzie się wernisaż malarstwa Teodory Pawełko-Kwiatkowskiej: „Idąc do Emaus”.