Kids Speak! Yes, we can!

19 września do naszej szkoły zawitał Kic, student z Chin. 20 września dołączyła do niego Nallely z Meksyku. W ramach projektu KidSpeak organizowanego przez AIESEC zapoznawali nas z tradycjami swych krajów oraz uczyli się z nami języka angielskiego.
 Był to tydzień pełen przygód. Bawiliśmy się jak mali Chińczycy i Meksykanie: kroiliśmy meksykańskie ciasto, tańczyliśmy chińskiego kurczaka, wycinaliśmy tradycyjne, meksykańskie ozdoby, składaliśmy papierowe samoloty z Kic’iem.
Był to także tydzień odkryć. Dowiedzieliśmy się dlaczego młoda para w Chinach zakłada czerwone stroje, jak wygląda chiński smok, jaki znak zodiaku mielibyśmy, gdybyśmy urodzili się w Chinach. Poznaliśmy tradycyjne meksykańskie potrawy i święta. Rozpoznamy kolorowe, meksykańskie stroje i ozdoby. Były także i lekcje. Ćwiczyliśmy zadawanie pytań i udzielanie na nie odpowiedzi w języku angielskim. Powtórzyliśmy zwroty grzecznościowe. Nauczyliśmy się ich po hiszpańsku i chińsku.
My również zostaliśmy nauczycielami. Kic i Nelly poznali podstawowe zwroty języka polskiego, nasze tradycje i zwyczaje dnia codziennego. Nauczyliśmy ich śpiewać „Panie Janie” – oni odwdzięczyli się wersjami w swoich językach.
Przy dobrej zabawie czas upłynął szybko. 23 września pożegnaliśmy się z nimi, lecz ich wizytę zapamiętamy na długo.