Konkurs historyczny dla klas VI-VII

W środę 6 marca 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Gier „My i gry – moja wielka przygoda Polska”.
Zadanie przed uczniami było niełatwe: 201 pytań testowych z dziejów Polski od X do połowy XX w. Nie zraziło to naszych “historyków” z klasy VI i VII, którzy w dużej liczbie (19 osób, nie licząc nieobecnych z powodu choroby), odważnie zgłosiło się do tego wyzwania. Pytania były urozmaicone, często bardzo trudne, mimo to wszyscy uczestnicy przekroczyli próg 50 % prawidłowych odpowiedzi, co zasługuje na uwagę i wielkie gratulacje.

Głównym celem zmagań było zakwalifikowanie się do czołowej czwórki najlepszych, gdyż ta grupa wraz z p. Grzegorzem Nowakiem pojedzie na konkurs wojewódzki do Kielc, jako reprezentacja naszej szkoły.

Trójka najlepszych została wyłoniona na podstawie dość dużej przewagi punktowej, lecz o ostatnie miejce musiała rozegrać się dogrywka z udziałem pięciu uczniów z wysokim procentem dobrych odpowiedzi. W tym etapie udział wzięli E. Jedynak, Z. Świstak, W. Pacholczak, K. Smoliński i M.Krycia, wypełniając dodatkowy test.
Laureatami eliminacji szkolnych i jednocześnie reprezentantami naszej szkoły w kategorii klas VI-VII zostali:

Maria Kosanowska kl. VII
Jakub Skrok kl. VI
Jakub Orłowski kl. VII
Kacper Smoliński kl. VII
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finały w Kielcach!

*
*
*
*
*