Korowód Niepodległości 2018

Uczestnictwo uczniów i nauczycieli naszej szkoły w Korowodzie Niepodległości, który zawitał 5 marca 2018 roku do Ostrowca Świętokrzyskiego, rozpoczął bezpośrednie obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości w naszej placówce.

Dlaczego bezpośrednie obchody?

Dlatego, gdyż od kilku lat wdrażamy autorski program przedmiotu “Wychowanie do patriotyzmu”, wykonaliśmy już część z zaplanowanych działań (np. uczestnictwo w konkursie filmowym “Co to znaczy być patriotą?” – zajęliśmy w nim II miejsce) a w przedszkolu prowadzony jest program patriotyczny dla najmłodszych.

Poniedziałkowy Korowód Niepodległości to impreza skierowana do uczniów szkół ostrowieckich – naszą reprezentowała grupa 80 osób z klas IV-VII wraz z nauczycielami. Organizatorem była Wojewoda Świętokrzyski p. Agata Wojtyszek z pomocą Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej i grup rekonstrukcyjnych a obecnością rangę wydarzenia podnieśli parlamentarzyści i urzędnicy z naszego regionu.

Spotkania z młodzieżą są realizowane w ramach rządowego programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Wydarzenie przypadło do gustu młodym patriotom z naszej szkoły i nie wątpimy, że przyniesie wiele pozytywnych efektów w przyszłości.

W kolejnych miesiącach w naszej szkole odbędzie się seria wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy wydarzeń z listopada 1918 roku – będą to konkursy, wideokonferencje, pokaz filmowy, debata, spotkania z gośćmi, przedstawienie teatralne, tworzenie żywego obrazu i inne. Zaangażowani w nie będą nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

 

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav