LEKCJA PIŁKI RĘCZNEJ DLA UCZNIÓW KZE NA HALI WIDOWISKOWO- SPORTOWEJ MOSiR

6 kwietnia b.r.  na Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR-  dzieci z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego wzięły udział  w ciekawej lekcji piłki ręcznej przeprowadzonej przez członków pierwszoligowej drużyny KSZO Odlewnia Ostrowiec. Była to nagroda dla naszych uczniów, którą otrzymali  za najliczniejsze kibicowanie ostrowieckim szczypiornistom w meczu z drużyną z Końskich, który odbył się 25 marca b.r.

Wspomniana lekcja miała za zadanie promocję piłki ręcznej, pokazanie dzieciom wybranych elementów technicznych, ćwiczeń oswajających z piłką. Nie zabrakło też dobrej zabawy w formie gier i zabaw sportowych. Liczna, bo trzydziestosiedmioosobowa grupa uczniów z klas: I –VI z zaciekawieniem i sportowym zaangażowaniem wzięła udział w lekcji. Najbardziej podobały się rzuty na bramkę oraz prezentacje elementów technicznych z udziałem członków drużyny KSZO. Na trybunach rodzice mięli okazję kibicować swoim dzieciom w zmaganiach sportowych.

Organizację lekcji koordynowali nauczyciele wychowania fizycznego:pani  Anna Łukawska – Wielguszewska i pan Krzysztof Gacek. Siostrze Wioli i rodzicom dziękujemy za pomoc przy sprawowaniu opieki nad dziećmi.