Ostatni tydzień w Katolickim Zespole Edukacyjnym w roku szkolnym 2014/2015

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki, każdy dzień w naszej szkole,  był poświęcony  różnej tematyce. W poniedziałek przeżywaliśmy „Dzień regionalny”. W tym dniu zorganizowano spotkanie  z:

  • Przewodnikiem z PTTK, który opowiadał o wspaniałym naszym mieście i całym regionie świętokrzyskim.
  • Pszczelarzem, dzięki któremu dzieci dowiedziały się o życiu pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód.

Odbył się także teleturniej „Moja mała Ojczyzna – nauczyciele kontra uczniowie”. Dzieci mogły sprawdzić stan swojej wiedzy w rywalizacji z nauczycielami.

DSCF5295DSCF5282

We wtorek zorganizowano „Dzień książki i filmu”. Oprócz oglądania wartościowej bajki lub filmu, uczniowie czytali m.in. bajki swoim najmłodszym kolegom z przedszkola.

W środę był najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów „Dzień sportu”. Nauczyciele z wychowania fizycznego p. Dariusz Zwoliński oraz p. Anna Łukawska- Wielguszewska przygotowali wspaniałe gry i zabawy na boisku szkolnym. Każda klasa mogła zdobyć dyplom oraz słodką nagrodę.

DSCF5352DSCF5422DSCF5395

W czwartek odbyła się pielgrzymka na św. Krzyż. Pod przewodnictwem o. Tomasza została odprawiona Msza św. w intencji uczniów z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego oraz ich rodzin.  Po Eucharystii każdy miał okazję ucałować relikwie św. Krzyża.

DSCF5500DSCF5488DSCF5525