Pasowanie pierwszoklasisty

                     W piątek 18.09.2015 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Dzieci z trzech klas pierwszych zebrały się o godzinie 8:00 w kaplicy wraz z zaproszonymi gośćmi: rodzicami, dziadkami oraz uczniami starszych klas. Po Mszy św. Ojciec Henryk poświęcił pierwszakom plecaki, podręczniki i przybory szkolne. A następnie wszyscy udali się na boisko szkolne.

 Przed uroczystym ceremoniałem ślubowania dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Pięknie zaśpiewane piosenki i wyrecytowane wiersze to dowód na to, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami i Chrześcijanami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania siostra dyrektor Zofia Kuska pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia, dotykając symbolicznie ogromnym ołówkiem jego ramienia. Każdy świeżo pasowany uczeń  otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek od swoich wychowawczyń. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. To był bardzo ważny dzień w życiu pierwszoklasisty- pełen wrażeń i emocji.

 DSCN7247 DSCN7262 DSCN7285 DSCN7288 DSCN7294