Tato.Net

Fundacja Przyjaciół Wychowania Chrześcijańskiego „FELIKS”  działająca przy Katolickim Zespole Edukacyjnym w Ostrowcu Św., w ramach inicjatywy Tato.Net, w dniach 21-22 października, zaprosiła do naszej szkoły ojców i matki na warsztaty “7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcieli wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci oraz dla tych,  którzy pragną odkrywać niezwykłą energię i radość jaką daje ojcostwo.

W warsztatach wzięło udział 14 ojców. Zostały one podzielone na dwa dni, gdzie pierwszego dnia spotkanie było przeznaczone dla małżeństw.  Był to wyjątkowy czas wspólnej pracy warsztatowej w celu określenia najlepszych cech dobrego taty oraz się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami.  Prowadzącym warsztaty był założyciel Tato.Net i jego prekursor dr Dariusz Cupiał.

“7 sekretów efektywnego ojcostwa” to:

1-zaangażowanie

2-poznawanie dziecka

3-stałość

4-bezpieczeństwo i troska

5-miłość do matki dziecka

6-aktywne słuchanie

7-wyposażenie duchowe

Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  – na rynku pracy. Warsztaty miały  na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązywał do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce “Serce ojca”.

Kontynuacją warsztatów i efektywnego zaangażowania się w ojcostwo, będzie „Klub Ojca”, na którego comiesięczne spotkania w przy ul. Grabowieckiej 15 serdecznie zapraszamy. Pierwsze spotkanie 29 listopada 2016 roku o g. 19,00. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 728-331- 858.

Zapraszamy

img_9030 img_9041 img_9045 img_9081