W zielonym jest siła

W zielonym jest siła

Dzień Ziemi to najbardziej znane ze wszystkich świąt ekologicznych. Bardzo często jest obchodzone jako święto poświęcone jednorazowym akcjom sprzątania śmieci oraz różnym nakazom i zakazom, np. zakręcaj kran, pamiętaj o gaszeniu światła czy oszczędzaj papier i drukuj dwustronnie. To ważne rzeczy ale my wiemy, że o tym pamiętacie. My również w zeszłym roku porządkowaliśmy wspólnie teren wokół naszej szkoły i sprawiło nam to wielką frajdę.

W tym roku, z powodu zaistniałej sytuacji, tym bardziej doceniamy możliwość wyjścia na powietrze i choćby obserwowania siły i potęgi przyrody, która niezmiennie, niezależnie od panujących warunków, działań człowieka czy chorób nas dotykających, odradza się, budząc w nas nadzieję. Przyroda to wielki dar Pana Boga dla Nas, dlatego każdego dnia dziękujmy Mu za niego, podziwiając ja chwalmy jego łaski i doceniajmy  to co nam daje.

Mamy dla was propozycję. Wyjdźcie z domu, poszukajcie najdrobniejszych nawet przejawów siły przyrody, wytropcie przyrodę w nietypowych miejscach. Może poszukacie drzewka, które wyrosło na dachówkach? Albo roślin wyrastających z murów, w pęknięciu asfaltu albo pomiędzy kostką chodnikową?  Siła przyrody jest naprawdę wielka.

Jeśli znajdziecie zachwycający was dowód działania przyrody w waszym otoczeniu możecie zrobić zdjęcie i przysłać go swojemu wychowawcy z dopiskiem „w zielonym jest siła”. Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Akcja trwa do końca kwietnia. Wasze  zdjęcia utworzą galerie na szkolnym face buku. Wspólnie czerpmy radość i delektujmy się obcowaniem z przyrodą, która natchnie nas siłą, energią i optymizmem.

pani Jola i pani Agnieszka ze świetlicy