Tutoring

Tutoring to metoda oparta na relacji mistrz- uczeń, która dzięki integralnemu spojrzeniu na rozwój podopiecznego stara się o pełny rozwój jego potencjału – metoda edukacji spersonalizowanej, opartej na psychologii pozytywnej. Polega nawspieraniu ucznia w rozwoju zgodnym z jego talentami, zainteresowaniami i możliwościami.

Tutoring to proces, w trakcie którego, poprzez kontakt i relacje z tutorem, uczeń rozwija swoje skrzydła i zaczyna samodzielnie i odpowiedzialnie działać, w oparciu o samoświadomość swoich mocnych i słabych stron. W trakcie tego procesu możemy wyróżnić następujące etapy:

  1. Budowanie relacji tutorskiej (wzajemne poznanie się, zbudowanie zaufania, doprowadzenie do wspólnego rozumienia celów i metody tutoringu, określenie zasad i form współpracy).
  2. Formułowanie celu współpracy (określenie tego, nad czym chcemy pracować, co rozwijać, jak również określenie rezultatów, czyli tego po czym poznamy, że współpraca tutorska jest efektywna).
  3. Realizacja założonego celu (regularna metodyczna praca tutorska, z silnym naciskiem na pracę własną podopiecznego).
  4. Ewaluacja procesu (analiza tego, co udało się osiągnąć w wymiarze naukowym
    i rozwojowym) .

W naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna Tutoring „Zmierzając do gwiazd”, która jest propozycją zajęć indywidualnych uczeń- tutor dla uczniów klas IV- VII,  mająca na celu dostrzeganie talentu, rozwijanie potencjału oraz mocnych stron ucznia.

Udział w innowacji jest dobrowolny na zasadzie powszechności oraz udzieleniu pisemnej zgody rodzica zgłaszającego się ucznia.

Zajęcia realizowane są cyklicznie:

2 razy w miesiącu spotkanie 30 minutowe przez okres jednego półrocza 

Na koniec spotkań uczeń swoje przemyślenia i refleksje zaprezentuje
w formie literackiej, które w finalnym wydaniu utworzą  „Przewodnik podróży do gwiazd” – zbiór refleksji wszystkich uczniów uczestniczących w innowacji.

 

Poniżej prezentujemy naszych tutorów- zapraszamy do współpracy!!!!

 

 

 

Tutorzy Katolickiej Szkoły Podstawowej im.

św. Z. Sz. Felińskiego w Ostrowcu Św.

 

Edyta Foryś – nauczyciel języka niemieckiego

Pan jest moim Pasterzem (Ps. 23).

Czasem wiedzie mnie po tatrzańskich szlakach, pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach, prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć. Czasem udaje się uchwycić i zatrzymać te ulotne chwile w fotografiach. Piękno porusza moje serce. Zapraszam na wspólną wyprawę
w poszukiwaniu PIĘKNA wokół i w sobie.

Hasło- drogowskaz dla tej podróży w Nieznane: Piękno jest w Tobie i w Twoim spojrzeniu na świat…

 

Milena Żelazowska- nauczyciel języka polskiego

Jestem osobą otwartą na ludzi. Uważam, że czasem trzeba wypróbować wielu dróg,
aby znaleźć własne miejsce w świecie. Szczególnie interesuje mnie literatura i sztuka antyczna. Uwielbiam podróżować i zwiedzać ciekawe zakątki naszego kraju. Jeśli masz podobne zainteresowania, zapraszam na tutoringJ.

 

Tomasz Nowak- nauczyciel techniki i informatyki

Interesuje mnie tworzenie witryn i aplikacji internetowych. Chętnie rozbudzę informatyczne zainteresowania uczniów i poszerzę nabytą u dzieci wiedzę. Lubię spędzać aktywnie czas, preferuję różnego rodzaju sporty. Każdą wolną chwilę poświęcam rodzinie i pasji czytania książek.

 

 

Monika Wielgus- pedagog

Smutek- Złość- Agresja- Przemoc

Jak sobie radzić z emocjami- pytanie, które zadaje sobie każdy z nas. Czy Ty również? Potrzebujesz określić swoje mocne strony, odnaleźć swoje zainteresowania, odkryć w sobie pasję- zapraszam na tutoring. Razem spróbujemy wyznaczyć cel Twojej drogi…

 

Katarzyna Krycia- nauczyciel języka angielskiego

Jestem osobą pełną entuzjazmu i zaangażowania w swoją pracę. Cechy charakteru, które w sobie lubię to otwartość, tolerancja  i poczucie humoru. Język angielski jest moją wielką pasją, którą  staram się rozwijać każdego dnia. Moim celem jest wzbudzanie w uczniach nie tylko chęci do nauki języka angielskiego, ale także potrzeby poznania angielskiej  kultury i tradycji. Cieszę się, że wykonuję pracę, która jest jednocześnie moją pasją. Przekazywanie  wiedzy i obserwowanie postępów  swoich podopiecznych stanowi dla mnie ogromną satysfakcją.

Pragnę zaznaczyć, iż  praca zawodowa nie jest moim jedynym zainteresowaniem i  zajęciem. W  wolnym czasie lubię biegać (dzięki temu mam okazję obserwować piękny świat wokół), czytać książki (zwłaszcza kryminały, ponieważ uwielbiam sobie łamać głowę zagadkami logicznymi) , oglądać filmy  oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Kim bym była, gdybym nie była tym, kim jestem?

Hmm…, z pewnością nauczycielkąJ ,ponieważ inspiruję się słowami Konfucjusza – „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

 

Agnieszka Zielińska – nauczyciel matematyki

Oczywiście lubię matematykę i małe logiczne “supełki”. W wolnym czasie z przyjemnością sięgam po książkę lub krzyżówkę. Jeżeli masz podobne zainteresowania- zapraszam na tutoring.

 

 

Agnieszka Rożek-  nauczyciel muzyki

Radość,  uśmiech, energia, odrobina szaleństwa oraz zaangażowanie i odpowiedzialność . Tak w skrócie można mnie opisać.  Jeśli chcesz rozwijać swoje muzyczne pasje i talenty, a także pracować nad sobą aby być jeszcze lepszym człowiekiem,  zapraszam na tutoring.

 

Kalina Łabuz- Bębas- nauczyciel języka włoskiego

10 lat swojego życia spędziłam za granicą, we Włoszech, jest to moja druga ojczyzna, moją pasją jest język włoski i jeśli miałbyś ochotę zarazić się pasją bądź pogłębić swoją znajomość tego pięknego języka a może dowiedzieć się, jak jedzą spaghetti Włosi z północy, a jak ci z południa, to serdecznie zapraszam do mnie na tutoring.

 

Edyta Stańko- nauczyciel przyrody, biologii i chemii


W wolnym czasie lubię czytać książki i aktywnie wypoczywać wraz z moją rodziną, najczęściej na rowerze, a zimą na nartach. Interesują mnie nowinki naukowe oraz ciekawe eksperymenty. Jeśli masz podobne zainteresowania- zapraszam na tutoring.

 

Krzysztof Gacek- nauczyciel wychowania fizycznego

Zapraszam wszystkich chętnych na spotkania w ramach innowacji pedagogicznej Tutoring- Zmierzając do gwiazd. Razem możemy rozwijać pozytywne cechy charakteru, odkrywać pasję sportową, ale nie tylko, ponieważ interesuję się również różnymi formami kultury powszechnej.

 

Grażyna Wawrzonek- nauczyciel języka angielskiego

Fascynują mnie języki obce i proces uczenia się ich. W wolnym czasie czytam. Nie wyobrażam sobie dnia bez kilku lub więcej niż kilku stron dobrej książki.