Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych

Przed nami wyjątkowe, pełne zadumy i refleksji dni. Już 1 listopada wraz z całym Niebem będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych! To radosna i podniosła uroczystość, kiedy to dziękujemy Bogu za dar świętego życia tych wspaniałych Braci i Sióstr, którzy poprzedzili nas w wędrówce do Ojca i już cieszą się z Jego bliskości! W tym dniu obchodzimy WSPÓLNE IMIENINY 🙂 Wielcy i ci mniej znani Święci w tym dniu wysławiają Pana i wstawiają się za nami wszystkimi!
Dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych ma już inny charakter – to dzień bliskości z naszymi bliskimi Zmarłymi, dzień pamięci o duszach cierpiących w Czyśćcu, którzy liczą tylko na naszą modlitwę!
Zwyczajowo już 1 listopada odwiedzamy groby, dbamy o ich piękny wygląd… Jednakże w tym wszystkim pamiętajmy, że jedyną duchową wartość i znaczenie dla naszych bliskich Zmarłych ma nasza modlitwa, Eucharystia i ofiarowana za nich Komunia Św. zaś pięknym owocem przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych – 01.11. – jest własna refleksja nad naszą osobistą świętością, codzienną dobrocią… i prostymi gestami miłości, które otwierają nam bramę do Nieba – Domu Ojca, gdzie czekają na nas Wszyscy Święci!
Życzymy głębokich i pięknych duchowych przeżyć na najbliższe dni! Niech Niebo wylewa na nas zdroje swych obfitych łask!

Wszystkich Świętych